Engelsk setter:

2.AK til Hågakollen`s Vidda og Rise Hammer.(5/10)smiley
———————————————————————————————-

3.VK/finale til Hågakollen`s Fauna og Geir Pedersen.(19/10)smiley
2.VK/Kval. til Hågakollen`s Fauna og Geir Pedersen.
(4/10)smiley

————————————————————————————————-

1.VK/m/CK til NJCH NUCH Hågakollen`s Son Of Sam og Robert Colbjørnsen.(29/9)smiley

————————————————————————————————–


1.AK til Hågakollen`s Rosa og Yngve Kleppang(Nesk/23/8)smiley
2.AK til Hågakollen`s Rosa og Yngve J.Kleppang(Nesk/24/8)smiley
—————————————————————
1.AK til Hågakollen`s Gwen og Yngve Kleppang.
(20/10)🥳🤩
2.VK/finale til Hågakollen`s Gwen og Yngve Kleppang.
(19/10)smiley
1.AK til Hågakollen`s Gwen og Yngve Kleppang
(Nesk/23/8)smiley
————————————————————–

3.AK til Hågakollens Tesla og Berit Riise(Hed/Opp,27/4)smiley
—————————————————————-

1.UK/ND/kval. til Hågakollen`s Billie og Per Kristian Bruun.(Derby,04/10)smiley
1.UK til Hågakollen`s Billie og Per Kristian Bruun
(Saltfjellet,27/4) smiley      
2.UK til Hågakollen`s Billie og Per Kristian B.(24/8)smiley
2.UK til Hågakollen`s Billie og Per Kristian B.(25/8)smiley
2.UK til Hågakollen`s Billie og Per Kristian B.(31/8)smiley

—————————————————————-
1.UK til Hågakollen’s Hufsa og e/f: Dina Marie Fiskvik
(Geilo,7/4)smiley
————————————————————-
2.AK til Grimasteggen`s Sa Jaga og Yngve
(Dovre,7/4)smiley
——————————————————————-
1.UK til Hågakollen`s Shelby og Jørn Amundsen
(Geilo,6/4)smiley

——————————————————————-
1.UK til Hågakollen`s Cobra og Jørn Amundsen
(Geilo,6/4)smiley

 

2.UK til Hågakollen`s Cobra og Jørn Amundsen(Geilo,5/4)
———————————————————————smiley

1.UK til Hågakollen`s Elena og Rune Fossum(Lifjell,5/4)smiley
3.AK til Hågakollen`s Elena og Rune Fossum(23/8)smiley
————————————————————————-
1.UK til Hågakolen`s Saga og
Thomas Stephansen / Charlotte Stephansen(Grotli, 28/4)smiley
2.UK til Hågakollens Saga og Thomas Stephansen / Charlotte Stephansen
(Sjodalen, 31/3)smiley
——————————————————————————
1.UK til Hågakollen`s Ramp og Torfinn Lyngroth(30/3)smiley
——————————————————————————

1.VK/m/CK/NM/kval. til Hågakollen`s Rock`n Roll og Dan K.Wang(29/3)smiley
4.VK/kval/Sølvhund til Hågakollen`s Rock`n Roll og Dan Karlsen Wang(30/8)smiley
1.VK/m/CK/NM/kval. til Hågakollen`s Rock`n Roll og Dan K.Wang(29/3)smiley

 

——————————————————————–
4.VK/NM Lavland/kval. til Maja og Arild Christophersen.
(11/10)smiley
1.AK til Maja og Arild Christophersen.
(Espedalen, 24.mars)smiley
2.AK til Maja og Arild Christophersen.(Nesk,25/8)smiley

 

————————————————————————–

1.VK/m/CK NM/Kval. til NJCH Hågakollen`s Barolo og Paal Gundersen(29/3)smiley
2.VK m/res.CACIT til NJCH Hågakollen`s Barolo og Paal Gundersen.
(Hallingdal,17/3)smiley
4.VK/kval. til NJCH Hågakollen`s Barolo og Paal Gundersen
.(Hallingdal,16/3)smiley
——————————————————————————

2.UK til Hågakollen`s Ferd og May Lise Pedersen.(Hovden,30/3)smiley
2.UK til Hågakollen`s Ferd og May Lise Pedersen.
(Rjukan, 10/3)smiley
————————————————————————
1.UK til Hågakollen`s Kaja og Nora Brekke.
(Hovden, 3/3)smiley

——————————————————————————-

Vorstehhund korthår:

2.AK til Hågakollen`s Toya og Kristin Kirkeby. (19/10)smiley
2.AK til Hågakollen`s Toya og Kristin Kirkeby
(6/10)smiley

2.AK til Hågakollen`s Toya og Kristin Kirkeby (Filefjell,24/3)smiley
3.AK til Hågakollen`s Toya og Finn (Geilo,30/8)smiley

 

Irsk setter:

1.UK til Hågakollen`s Luca og Rune Lie.(Nesk,28/9)🥳